KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouache 9441498
nr 944 1498
Waldemar Sjölander
(1906-1988), Sverige
Gouache, Waldemar Sjölander (1906-1988), signerad, 63x49
Waldemar Sjölander, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1906, död 1988.
Utrop:
2.600 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 23 februari 2015
kl 19:59:44
23/2 11:50:17
Waldemar Sjölander
Läs mer om Waldemar Sjölander
Gouache